Atsiųskite savo video

Turite mums tinkantį video įrašą savo kolekcijoje?  Pasidalinkite juo su mumis, paspaudę žemiau esantį mygtuką:

Pasidalinkite savo video

Apie projektą

Apie projektą – Kultūros renginių mediatekos bei televizijos laidų ciklo „Tiesiogiai iš X vietos“ sukūrimas.

Kupiškio kultūros centras bei jo padaliniai  karantino sąlygomis išgyvena  sudėtingą laikotarpį, kaip ir visas kultūros sektorius šalyje. Kupiškio, kaip nedidelio periferijos rajono demografinę specifiką apibrėžia ir vyresnio bei senyvo amžiaus gyventojų vyravimas, taigi, mums reikia ieškoti būdų, kaip ne tik pasiruošti galimam bekontakčiam kultūros paslaugų teikimui, pasikartojus karantinui, bet ir kaip užtikrinti galimybę vyresnio amžiaus žmonėms tenkinti   savo kultūros poreikius ir nesijausti išstumtiems iš kultūrinio gyvenimo. Projekto partneris Kupiškio viešoji biblioteka nuo 2008 m. vykdo skaitmeninio raštingumo mokymus pagal projektą „Biblioteka pažangai“, praėjusiais metais startavo kita analogiška mokymų programa „Prisijungusi Lietuva“, į šiuos mokymus aktyvai jungiasi vyresnio amžiaus žmonės, didelė dalis jau yra panašius mokymus baigę, vien per 2019 – 2020 metų mokymo programą kursus baigė 590 asmenų, iš kurių vienas buvo virš 80 metų, taigi, ir vyresniems žmonėms prieinamos skaitmeninės paslaugos ir jie vis labiau įgunda jomis naudotis.

Kultūros centras yra sukaupęs gausų vaizdo archyvą video juostose, kuriuo dėl pasikeitusių technologinių sąlygų, niekas negali naudotis. Video juostose užfiksuota unikali kultūros istorija – žmonės, įvykiai, renginiai, kurių jau nebėra, Lietuvos mokslo meno žmonių viešnagės Kupiškyje, jų pokalbiai, atsiminimai ir pan. Visa tai – įdomi pažintinė medžiaga ne tik jaunajai kartai bet ir plačiam visuomenės ratui, leidžianti pajusti laiko ir kultūros pokyčius savame krašte.

Žmonėms visuomet įdomu stebėti tai, kas jiems pažįstama, kas susiję su jų artima aplinka. Projekto „Auditorijų plėtra“ metu Kupiškio kultūros centras vykdė Kupiškio gyventojų apklausą, jos metu teirautasi, kokie renginiai kupiškėnams labiau patinka: profesionalių atlikėjų, ar tie, kuriuose dalyvauja jiems pažįstami žmonės ir meno mėgėjų kolektyvai. Dauguma apklaustųjų atsakė, kad tie, kuriuose dalyvauja vietos žmonės. Tai dar kartą įrodo, kad suskaitmeninti ir viešai prieigai pateikti kultūros archyvai gali sudominti ir tuos, kurie nėra linkę aktyviai įsitraukti į kokią nors kultūrinę veiklą, tokiu būdu plėstųsi ir kultūros vartotojų ratas.

Drauge su Kupiškėnų TV studija kuriamas laidų ciklas „Tiesiogiai iš X vietos“, tikimės,  taip pat padės užtikrinti  kultūrinės veiklos tęstinumą. Jų metu vartotojai galės stebėti gyvą kultūrinio gyvenimo procesą, čia ir dabar fiksuojamą konkrečioje Kupiškio rajono vietoje. 

Tikimės, kad  sukurta mediateka pasitarnaus Kupiškio krašto gyventojų užimtumo didinimui, tiek  ištikus kriziniam laikotarpiui, tiek plečiant elektroninių paslaugų pasiūlą, skirtą kultūros prieinamumo didinimui bei išsaugojimui.

Ilgainiui, mediatekoje atsiras nuorodos į profesionalių kūrėjų sukurtus vaidybinius bei dokumentinius filmus, kuriuose įamžinti Kupiškio krašto žmonės ar kitos mūsų krašto vertybės.

Manome, kad  projekto rezultatu galės naudotis ne tik  švietimo įstaigos, bet ir Lietuvos bei užsienio  kupiškėnai, ir visi kiti, kam svarbus kultūros palikimas ir jos tąsa.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projektą vykdo Kupiškio kultūros centras.Projekto vadovė Vilija Morkūnaitė